Bootfitting

V hlavách spousty lyžařů je stále hluboce zakořeněná představa, že k lyžování neodmyslitelně patří bolest nohou. Aby nás tato bolest netrápila, je nutné věnovat zvýšenou pozornost výběru vhodných lyžařských bot, případně jejím úpravám dle potřeb konkrétního lyžaře. Ušetřená hodina času při uspěchaném výběru nových lyžáků vás v budoucnu může stát spoustu nervů a nejeden pokažený lyžařský den.

S výběrem nových lyžáků, popř. s přizpůsobením vašich stávajících, vám rád pomůžu ve své specializované prodejně, která se nachází v srdci Beskyd – ve městě Rožnov pod Radhoštěm, na ulici Bayerova č. p. 62. Připravený pro vás mám bohatý výběr lyžáků od většiny předních světových výrobců. Kromě toho disponuji také skvěle vybavenou dílnou pro bootfitting, díky které jsem schopen vyzrát na všemožné problémy, které vás mohou při lyžování potkat.

Hlavním tahákem mojí dílny je určitě nejmodernější Feetbox 3D skener od německé firmy Corpus.e, který představuje v současnosti asi nejpokročilejší způsob výběru lyžařských bot. Skener je schopen změřit základní parametry chodidel, odhalí nejrůznější problematická místa a mimo jiné vám na základě porovnání 3D modelu vašich nohou s databází všech vyráběných lyžáků doporučí ty, které právě na vaše nohy nejlépe padnou. V rukou bootfittera se také jedná o dokonalého pomocníka při odhalování problematických míst ve skeletu a přesného určení místa nutných úprav.

Dalším krokem na cestě k dokonale padnoucím lyžařským botám je výměna obyčejných výrobcem dodávaných stélek za stélky anatomicky tvarované. Tyto stélky přispívají k ideálnímu usazení chodidla v botě, poskytují potřebnou oporu pro klenbu chodidla a mnoho dalšího. Výběr vhodných vložek začíná analýzou vašich chodidel na podoskopu BootDoc. Následně je na základě typu klenby vybrán odpovídající typ vložky a ten je poté tepelně dotvarován přímo na nohu zákazníka.

Kromě toho disponuji také zařízením HD Vac od firmy Sidas, které slouží k výrobě stélek 100% na míru.

Při výběrů ideálních lyžáků se často nevyhneme také dalším úpravám, jako je tepelné tvarování skeletů či jejich frézování, popř. nahřívání samotných vnitřních botiček lyžáků. K těmto úkonům používám výhradně specializované přípravky, které jsou maximálně šetrné ke svěřenému materiálu.

Zabývám se také speciálními úkony, které osloví ty nejsportovněji založené lyžaře a závodníky. Provádím montáže podložek (lifterů) na závodní lyžáky, frézování podrážek na normu ISO 5355, analýzu postoje pomocí laserové technologie, přesné nastavení cantingu a mnoho dalšího.

Přijďte se přesvědčit sami, že výběr nových lyžáků nemusí být utrpením, ale s nejmodernějšími postupy se může jednat o zajímavý zážitek, který posune vaše zážitky z lyžování do úplně jiných sfér. Budu se na vás těšit na adrese Bayerova 62, Rožnov pod Radhoštěm.

Ski Tuning

Ruční servis lyží stále představuje tu nejšetrnější a nejpřesnější formu přípravy, kterou můžete svým lyžím dopřát. Využívá se již dlouhá léta v závodním lyžování a takto připravované lyže dosahují těch nejlepších parametrů.

Kvalitně připravené lyže jsou důležité nejen pro dokonalý prožitek ze sportovní jízdy, ale také pro Vaši bezpečnost na sjezdovce. Díky ručnímu servisu máte možnost volby přesného úhlu broušení hran, neriskujete zbytečně velký úbytek materiálu hran a máte možnost dokonalého přizpůsobení stylu broušení svým lyžařským schopnostem.

K ručnímu servisu využívám přípravky od výrobců Holmenkol a Toko a provádím kompletní úhlování a broušení bočních i spodních hran lyží, jejich leštění diamantovými pilníky, formátování nových lyží a mnoho dalšího.

Součástí servisu je pochopitelně také voskování lyží a různé opravy skluznic.

Novinky? Instagram!

Sledujte mou práci a novinky na Instagramu!