Bootfitting

V hlavách spousty lyžařů je stále hluboce zakořeněná představa, že k lyžování neodmyslitelně patří bolest nohou. Aby nás tato bolest netrápila, je nutné věnovat zvýšenou pozornost výběru vhodných lyžařských bot, případně jejich úpravám dle potřeb konkrétního lyžaře. Ušetřená hodina času při uspěchaném výběru nových lyžáků vás v budoucnu může stát spoustu nervů a nejeden pokažený lyžařský den.

S výběrem nových lyžáků, popř. s přizpůsobením vašich stávajících, vám rád pomůžu ve své specializované prodejně, která se nachází v srdci Beskyd – ve městě Rožnov pod Radhoštěm, na ulici Bayerova č. p. 62. Připravený pro vás mám bohatý výběr lyžáků především od značek Tecnica, Head, Lange, Rossignol, Dalbello a Nordica. Nabídku lyžáků mám pečlivě sestavenou tak, abych byl schopen najít ideálně padnoucí variantu pro každého zákazníka. Kromě toho disponuji také skvěle vybavenou dílnou pro bootfitting, díky které jsem připraven vyzrát na všemožné problémy, které vás mohou při lyžování potkat.

Základním prvkem při výběru dokonale padnoucích lyžáků je podrobná analýza chodidel. K této analýze využívám nejmodernější 3D skener BootDoc ER_WIN od rakouské společnosti Wintersteiger. Tento skener dokáže pohodlně, během několika vteřin, a s naprostou přesností změřit všechny důležité parametry chodidel (délka a šířka chodidla, výška nártu, typ klenby chodidla aj.). Spolu s dalšími doplňkovými měřeními tak máme naprostou jistotu, že nám neuniknou žádné důležité informace, které o chodidlech pro úspěšný výběr potřebujeme vědět.

Dalším krokem na cestě k dokonale padnoucím lyžařským botám, je výměna obyčejných výrobcem dodávaných stélek za stélky anatomicky tvarované. Tyto stélky přispívají k ideálnímu usazení chodidla v botě, poskytují potřebnou oporu pro klenbu chodidla a mnoho dalšího. Výběr vhodných vložek začíná analýzou vašich chodidel na podoskopu Sidas. Následně je na základě typu klenby vybrán odpovídající typ vložky a ten je poté tepelně dotvarován přímo na nohu zákazníka.

V nabídce mám jak stélky tvarovatelné 100% na míru, k jejichž výrobě využívám poslední generaci stroje HD Vac od francouzského výrobce Sidas, tak i širokou nabídku různých variant předtvarovaných stélek.

Při výběrů ideálních lyžáků se často nevyhneme také dalším úpravám, jako je tepelné tvarování skeletů či jejich frézování, popř. nahřívání samotných vnitřních botiček lyžáků. K těmto úkonům používám výhradně specializované přípravky, které jsou maximálně šetrné ke svěřenému materiálu.

Zabývám se také speciálními úkony, které osloví ty nejsportovněji založené lyžaře a závodníky. Provádím montáže podložek (lifterů) na závodní lyžáky, frézování podrážek na normu ISO 5355, analýzu postoje pomocí laserové technologie, přesné nastavení cantingu a mnoho dalšího.

Přijďte se přesvědčit sami, že výběr nových lyžáků nemusí být utrpením, ale s nejmodernějšími postupy se může jednat o zajímavý zážitek, který posune vaše zážitky z lyžování do úplně jiných sfér. Budu se na vás těšit na adrese Bayerova 62, Rožnov pod Radhoštěm.

Novinky? Instagram!

Sledujte mou práci a novinky na Instagramu!